1999'da Niğde'de kurulan Bitkiden Doğal Yaşam, ilham verici ve amaçlı bir hayat yaşamak isteyenler için önde gelen kaynaktır.

1999 yılında «Lokman Sena Sultan» markası ile Baharat, Bitkisel Macunlar, Bitkisel Yağlar ve Bitki Çayları üretim ve satışıyla başlayan serüven 2012 yılı sonlarında “Bitkiden Doğal Yaşam Ürünleri Sanayi Ticaret Ltd. Şti.” bünyesine Lokman Sena Sultan markasıyla dahil olmasıyla gücüne yeni bir güç katarak yoluna devam etmeyi amaçlamış ve artan sermayesi ile markalaşma yolunda önemli ve hızlı bir adım atılmış, yeni ve teknolojik tesisleriyle bitkiden gelen doğal yaşamı doğallığın yanında teknolojik olarak da gelişmiş ve güçlenmiş olarak tüketicisine sunmaya başlamıştır.

Services Banner

Misyonumuz

Section Title Icon

Bitkiden Doğal Yaşam Ürünleri 4500 m2 kapalı alan üzerinde, 60%'a yakın kadın istihdamına öncelik vererek sağlığı, güzelliği ve doğallığı tüketici ile buluşturmak için çalışmaktadır.

Ürün çeşitliliğinde 20 farklı grup 350’den fazla çeşidi ile bitkiden gelen doğal yaşamı, müşterilerine güvenle sunmayı kendine hedef seçmiş, kaliteyi ön plana çıkarmıştır. Lokman Sena Sultan; bitkisel ürünler olarak Macunlar, kişisel bakım ve Kozmetik Ürünleri, Şampuanlar, Bitkisel Çaylar, Pekmezler, Hakiki Nar Ekşisi ve Bitkisel Yağ, Doğal Fermente Sirkeler, Bitkisel deterjan gruplarında üretim yelpazesini çeşitlendirmiş, iç pazarda olduğu gibi dış ticaret yolunda da hızlı adımlar atmayı hedeflemiştir. 2013 yılı başından itibaren bayi ağını artırmaya başlayan firma Türkiye genelinde yeni bayilikler de vermektedir.

Services Banner

Vizyonumuz

Section Title Icon

Yaşadığımız modem ve teknolojik zamana yenik düşmeden, doğadan ve doğallıktan uzaklaşmadan insanlara doğal yollardan sağlığa ve mutluluğa giden yolu göstermek ve gerektiğinde bu yolda tüketicimiz ile birlikte yürümek. Bunu yaparken ticari gereksinim olarak büyümek ancak büyürken insan sağlığına doğaya olan saygımızı sevgimizi  yitirmemek.

Services Banner

Tarihçemiz

Section Title Icon

2014 yılı sonlarında yeni bir atılım daha yapan firma Artos, Carodex ve Doğuş markalarıyla temizlik ürünleri ile sektördeki gücünü artırmayı hedeflemiştir. 

2014 yılından itibaren Türkiye genelinde 100 olan bayi ve satış noktası sayısını hızla geliştirerek , 2015 yılı başlarında  175’e , 2016 yılı sonunda pazarlama ağını daha da geliştirerek 81 ilin tamamına hitap etmeye başlamış yeni bölge yapılanması ile bayi ve satış noktası 350’ye çıkarmıştır.

2016 yılında Bitkiden Doğal Yaşam; N-life markası ve Redexi markalarının marka patentlerini  almasıyla iki markanında ürünlerinin satışını gerçekleştirmeye başlamıştır. 

2021 yılı itibariyle Ovinda Markamız Bitkiden ailesine katılmış olup kozmetik sektöründe kozmetik marketlerde ve online mağazalarda satışa devam etmektedir.

2022 yılı başlarında Life N Life Markamız Bitkiden ailesine katılmış olup bitkisel ürün  sektöründe online mağazalarda satışa devam etmektedir.